Wiedza z geografii z zakresu rozszerzonego

Czy geografia jest przydatnym przedmiotem? Tak. Gdyby tak nie było, to uczniowie nie mieliby z nim do czynienia przez tak długi okres. W niektórych szkołach średnich, jeżeli chodzi o zakres podstawowy, jest to przedmiot, który trwa bardzo krótko – nie zawsze przez cały okres nauki. Jeżeli chodzi o zakres rozszerzony, sprawa ma się zupełnie inaczej. Roman Malarz, Marcin Świtoniak, Tomasz Karasiewicz i Teresa Wieczorek wspólnymi siłami opracowali książkę pt. “Oblicza geografii 3. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe” (https://www.taniaksiazka.pl/oblicza-geografii-3-podrecznik-dla-liceum-ogolnoksztalcacego-i-technikum-zakres-rozszerzony-szkoly-ponadpodstawowe-marcin-switoniak-p-1540744.html). Za jego wydanie odpowiedzialna jest Nowa Era. Przyszli maturzyści bazują również na innych materiałach, które pomagają im w lepszy sposób się przygotować.

Podręcznik do geografii


“Oblicza geografii 3. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony” zgodny jest z nową podstawą programową. Został on podzielony w sposób schematyczny, dzięki czemu uczniowie nie powinni mieć żadnych problemów z nauką. Cała tematyka została podzielona na mniejsze jednostki lekcyjne. Zarówno, jeżeli chodzi o nowe tematy, jak również o powtórki. W środku znaleźć można takie elementy, jak “Czy wiesz, że…” oraz “Spojrzenie z bliska”. Ich celem jest rozbudzenie ciekawości u młodzieży. “Krok po kroku” to takie elementy, które pomagają nabyć nowe umiejętności, na pewno przydatne podczas egzaminu dojrzałości. Znaleźć tu można podpowiedzi, jak rozwiązać poszczególne zadania. W szczególności te, które są najczęściej spotykane podczas matury.

“Oblicza geografii 3. Maturalne karty pracy ze wskazówkami do rozwiązania zadań dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony”

Waldemar Siliczak, Violetta Feliniak i Bogusława Marczewska zapraszają do tego, aby skupić się także na maturalnych kartach pacy. Obecność takich materiałów edukacyjnych jest nieoceniona, więc nie ma co się opierać. Im większa ilość zadań zostanie rozwiązanych, tym lepiej. Tym więcej pewności siebie będzie można mieć na maturze.

,